Фонд соціального страхування інформує
З початку війни Фонд нарахував допомоги за понад 400 тисяч днів догляду за хворими дітьми
За оперативними даними з початку війни українці провели понад 400 тисяч днів, доглядаючи за хворими дітьми і родичами. Фонд соціального страхування України компенсує втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня і за весь час догляду.
Матеріальне забезпечення і страхові виплати від Фонду соціального страхування України охоплюють чисельні страхові випадки та продовжують щоденно нараховуватись в умовах воєнного стану.
Зокрема, починаючи з 24 лютого, Фонд прийняв на оплату листки непрацездатності по догляду за хворими рідними на майже 165 мільйонів гривень. Допомоги нараховані для 41 тисячі працюючих українців.
Найбільша кількість листків непрацездатності по догляду видається у разі хвороби дитини застрахованої особи. Тривалість таких лікарняних складає до 14 календарних днів, однак у разі стаціонарного лікування ФССУ здійснює надання допомоги за весь період перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.
Водночас, у разі хвороби члена сім’ї тривалість лікарняного по догляду не може перевищувати три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більше семи календарних днів.
Слідкувати за станом фінансування лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund (необхідно орієнтуватись на дату прийняття Фондом заяви-розрахунку, саме від неї залежить строк виплати лікарняного).
Розмір допомоги за один день лікарняного зріс на 15,8%
Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками перших п’яти місяців цього року зріс на 15,8% порівняно з тим же періодом 2021 року.
Відповідно до оперативних підсумків січня–травня у середньому за кожен день перебування на лікарняному Фонд соціального страхування України виплачує допомогу у розмірі 426,46 гривні. Це на 15,8%, або на 58,07 грн більше, ніж у ті ж місяці минулого року.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).
Дата фінансування допомог за лікарняними прямо залежить від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку – таку заяву формує роботодавець на підставі листка непрацездатності свого працівника та подає до ФССУ на оплату. Знаючи дату прийняття Фондом відповідної заяви, слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.
«Україна працює!»
В умовах військової агресії окупантів сьогодні продовжують працювати тисячі підприємств та мільйони наших співвітчизників.
Війна вносить корективи та безумовно впливає на всіх.
Очевидно, як у роботодавців так і працівників виникає багато питань: “Як бути в тій чи іншій ситуації?”.
Саме тому, всі служби, пов’язані з питаннями праці та її безпеки, не припиняють консультувати працівників та роботодавців з найактуальніших питань.
Щоб розширити консультаційну підтримку працівників і роботодавців у важкий період воєнних дій, Держпраці за сприяння Проєкту МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» запускає нову інформаційну кампанію «Україна працює!».
На обласному рівні інформаційна кампанія «Україна працює!» проводиться Управлінням Держпраці у Тернопільській області.
Економіка області має працювати – для підтримки армії та наближення нашої перемоги.
– Як перезапустити бізнес на новому місці?
– Які особливості трудових відносин під час воєнного стану?
– Які права та гарантії мають мобілізовані працівники?
Кожного тижня Управління Держпраці у Тернопільській області розповідатиме, де шукати відповіді на ці та інші найактуальніші запитання.
Слідкуйте за оновленнями! Відповіді на найпоширеніші запитання ви можете знайти на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/
Зокрема, знайомимось із розділом інформаційного порталу «Рекомендації: як працювати безпечно»
Кількість нещасних випадків на виробництві все ще занадто велика.
Нажаль досі жодне суспільство в світі остаточно не вирішило проблему виробничого травматизму.
Смертність від нещасних випадків посідає третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань.
Роботодавці зобов’язані бути поінформовані про сучасні досягнення науки та техніки стосовно облаштування робочих місць з урахуванням наявних на їх підприємствах небезпек, а також відповідно інформувати працівників, щоб мати можливість забезпечити кращий рівень безпеки праці.
Для зручності в користуванні наші рекомендації розподілені на два розділи: загальний і той, де містяться рекомендації з урахуванням небезпек, які несе війна для працівників та роботодавців.
Розділ 1.
У загальному розділі розміщено методичні рекомендації як безпечно і ефективно організовувати і виконувати найпоширеніші роботи підвищеної небезпеки.
В рекомендаціях простою і зрозумілою мовою викладені основні вимоги безпеки та запропоновані алгоритми виконання робіт.
? Методичні рекомендації щодо запобігання нещасним випадкам у будівельній галузі;
? Методичні рекомендації щодо безпечного виконання робіт у замкнутому просторі;
Розділ 2.
В умовах військової агресії російської федерації проти нашої країни роботодавці та працівники продовжують свою діяльність на трудовому фронті.
До усіх наявних небезпек окупант додав нові – бойові дії та наслідки від них.
Усвідомлюючи критичну необхідність держави у якнайшвидшому відновленні виробничого потенціалу промислових підприємств, збереженні робочих місць, сплаті податків, внесків і інших обов’язкових платежів та необхідність реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, запропоновано простий і дієвий алгоритм для допуску працівників до самостійної роботи.
З метою уникнення чи мінімізації наслідків від нових небезпек, Держпраці пропонує роботодавцям та працівникам враховувати наші матеріали під час своєї діяльності.
? Навчання з охорони праці та допуск до самостійної роботи – зрозумілий алгоритм дій;
? Пам’ятка роботодавцю: як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці.
Внаслідок бойових дій постраждали 325 працівників, 110 з них загинули
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 165 випадків травмування та/або смерті працівників, більшість з яких групові.
Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії постраждали 325 працівників (+14 за останній тиждень), 110 з них загинули.
Найбільша кількість потерпілих зареєстрована:
? у Миколаївській області – 62 постраждалих, 26 з яких травмовані смертельно;
? Києві – 60 постраждалих, 20 смертельно;
? на Донеччині – 37 постраждалих, 8 смертельно;
? у Чернігівській області – 24 постраждалих, 7 смертельно,
? в Сумській області – 22 постраждалих, 8 смертельно;
? а також на Київщині – 21 постраждалий, 8 смертельно.
Висловлюємо співчуття близьким і рідним.
Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.
Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.
Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.
Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України