Нагірянська громада
Тернопільська область, Чортківський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Адвокат системи безоплатної правової допомоги допоміг матері повнолітньої непрацездатної дитини отримати аліменти

Дата: 09.02.2022 15:25
Кількість переглядів: 374

 

Чи повинні батьки утримувати свою повнолітню дитину, якщо вона є особою з інвалідністю та потребує стороннього догляду? З таким питанням пані Марія звернулася до бюро правової допомоги, оскільки без підтримки чоловіка, який є батьком їхнього сина, вони опинилася в складній життєвій ситуації. 

 Жінка доглядає за своїм повнолітнім сином, який є особою з інвалідністю та повністю його утримує. Хлопець постійно потребує лікування та реабілітації, але коштів у сімї не завжди вистачає навіть на ліки та одяг. Батько дитини є працездатним, але жодної  фінансової підтримки на лікування сина не надає.  Оскільки жінка цілодобово доглядає за сином, вона не має можливості працевлаштуватися.  Ця ситуація змусила пані Марію звернутися за безоплатною правовою допомогою, щоб стягнути з батька аліменти на утримання дитини через суд.

Для представлення інтересів пані Марії в суді та складення документів процесуального характеру місцевий центр призначив адвоката Галину Манорик.

Адвокат зустрілася з клієнткою, ознайомилася із матеріалами справи та підготувала позов до суду про стягнення аліментів на утримання повнолітньої непрацездатної особи. 

Згідно Сімейного кодексу України (ст. 198) батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть надати таку матеріальну допомогу. 

«Хоч дитина є повнолітньою, проте через наявність інвалідності другої групи з дитинства батьки зобов’язані її утримувати.  У даній справі наявні усі підстави для звернення до суду: батько є працездатною особою, інших осіб в нього на утриманні немає, у власності є земельний пай та він має можливість оплачувати аліменти на утримання свого непрацездатного сина» - зазначила адвокат.

Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина суд визначає у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів. 

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

  1. стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

  2. стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

  3. наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

  4. наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

  5. доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів , сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

  6. інші обставини, що мають істотне значення.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Чортківський районний суд ухвалив рішення стягувати з батька аліменти на повнолітнього непрацездатного сина, який є особою з інвалідністю, в розмірі ¼ частини його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для осіб відповідного віку щомісячно.

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги за цим посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь